15 Temmuz Gazi ve Şehitleri Anma Günü Programı Düzenlendi

 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi Yıldönümü nedeniyle Gölbaşı Demokrasi Meydanında program düzenlendi.

Programa Adıyaman Vali Yardımcısı Onur KÖKÇÜ,  Belediye Başkanımız Yusuf ÖZDEMİR, Brokratlar ve Gölbaşı halkı katıldı.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Belediye Başkanımız Yusuf ÖZDEMİR ve Adıyaman Vali Yardımcısı Onur KÖKÇÜ günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptılar.

Belediye Başkanımız Yusuf Özdemir, konuşmasında şunları söyledi:

“Tam 27 gün boyunca bıkmadan, yılmadan, gece gündüz demeden burada, bu meydanlarda nöbet tuttunuz. Bugün de burada, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için toplanmış bulunmaktayız. Bizi bu günlere özgür, bağımsız bir devlet ve millet olarak kavuşturan rabbimize şükürler olsun.

Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan Cumhurbaşkanımızın önderliğinde milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Bu dareb girişimi milletimize, meclisimize, demokrasimize, cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Ordumuz ve Mehmetçiğimiz bizim gözbebeğimizdir.

15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz. 15 Temmuz Demokrasi Zaferimiz kutlu olsun.”

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz hazırladıkları şiirleri okudu. İlçemiz Hafızlarından Yunus OLCAY tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. Ardından Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan 15 temmuz Belgeseli ile Gölbaşı Belediyesi tarafından hazırlanan 15 Temmuz Belgeseli programa katılanlar tarafından seyredildi. 15 Temmuz Demokrasi Meydanında açılan fotoğraf sergisi vatandaşlarımız tarafından gezildi.

15 Temmuz etkinlikleri kapsamında 5 gündür devam eden spor müsabakalarında dereceye giren sporculara Adıyaman Vali Yardımcısı Onur KÖKÇÜ, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf ÖZDEMİR, Balkar Belediye Başkanı Orhan ORHAN ve şehit yakınları tarafından ödülleri verildi.

Program, vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirilen 15Temmuz Yürüyüşü ile devam etti. Yürüyüşün ardından Gölbaşı Müftüsü Selami SAYIN tüm şehitlerimiz için dua okudu. Ülke genelinde selaların okunması ile sabah namazına kadar demokrasi nöbeti başladı.